Управлінська діяльність Львівської гімназії “Престиж” PDF Друк e-mail

Управління – це поєднання державних та громадських важелів впливу на стан освіти. Сучасна система освіти характеризується переходом від державної до державно-громадської форми управління. Система управління не повинна приймати важливих рішень без консультацій з громадою і бути менш залежною від посадових осіб. Вона має забезпечити відкритість та прозорість в освітній галузі й успішний інституційний розвиток.

Порядок управління гімназією
Управління гімназією будується на основі принципів демократії, гласності і відвертості. Поєднання цих принципів забезпечується чітким розділенням компетенції і повноважень між директором і представниками адміністрації, педагогічною радою і Радою гімназії. Управління здійснюється через реалізацію управлінських (технологічних) функцій, до яких відносяться: планування, організація, координація, контроль, регулювання (корекція), облік та аналіз.
Найвищим органом самоврядування є конференція.

Конференція

• обирає Раду гімназії, її голову і визначає термін їх повноважень;
  • затверджує основні напрямки розвитку гімназії;
  • розглядає питання навчально-виховної, методичної та фінансової діяльності гімназії;
  • заслуховує звіт директора і голови Ради гімназії;
  • приймає рішення про стимулювання праці адміністрації та педагогічних працівників.

Конференція скликається не рідше одного разу на рік за участю: працівників гімназії, учнів 8-11 класів, батьків, представників громадськості. Кожна категорія обирає однакову кількість делегатів. Термін їх повноважень становить 2 роки.

Рада гімназії

• організовує виконання рішень конференції;
  • вносить пропозиції щодо зміни типу, статусу;
  • здійснює контроль за виконанням статуту;
  • розглядає  план роботи гімназії;
  • разом із педагогічною радою визначає доцільність вибору навчальних предметів варіативної частини навчального плану, враховуючи можливості, потреби учнів;
  • організовує громадський контроль за харчуванням і медичним обслуговуванням учнів;
  • розглядає звернення учасників навчально-виховного процесу з питань роботи гімназії;
  • вносить пропозиції щодо морального та матеріального заохочення учасників навчально-виховного процесу.

Педагогічна рада
Зміст діяльності педагогічної ради передбачає:

• формування напрямків і завдань розвитку гімназії;
  • визначення змісту освіти, виховання, розвитку учнів, форм і методів організації навчально-виховного процесу;
  • організацію роботи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчих здібностей, розповсюдження передового педагогічного досвіду, досягнень науки;
  • вирішення педагогічних проблем, які пов'язані з удосконаленням навчально-виховного процесу, його аналіз і контроль;
  • розробку системи педагогічного впливу, спрямованого на методичне забезпечення всіх перспектив розвитку гімназії.

Нетрадиційні форми проведення педагогічних рад

• Семінар-практикум
  • Диспут